Služby

Okrem Žiliny pôsobím aj na niekoľkých klinikách v zahraničí. V ponuke však mám aj obľúbenú telemedicínu, s ktorou väčšinu problémov vyriešite z pohodlia domova.

Otitis externa a media

Úzka spolupráca medzi dermatologickým, anestéziologickým a rádiologickým tímom umožňuje najkvalitnejšie vyhodnotenie „štádia“ chronického ochorenia ucha, často CT vyšetrením a videootoskopiou. Umožňuje to optimalizáciu terapie, alebo, v odôvodnených prípadoch, odporúčanie na chirurgický zákrok.

 

ochorenie usi

Klinicko-patologická korelácia

Dermatohistologicky diagnostikujem kožné ochorenie každého prípadu, u ktorého robím biopsiu kože. Klinické lézie vždy porovnávam s mikroskopickými nálezmi, najmä v komplikovaných klinických prípadoch.

Tento prístup zlepšuje porozumenie patogenézy pozorovaných kožných lézií a maximalizuje diagnostický prínos procesu odberu vzoriek.

MG 0662 3a

Intradermálne testy

Intradermálne testy bežne robím alergickým pacientom - psom, mačkám a koňom, ktorým plánujem alergén-špecifickú imunoterapiu (ASIT). Ponúkam dva typy alergických testov - „zlatý štandard“ intradermálny kožný test (IDT) a krvné (sérologické) testovanie alergie.

Na zabezpečenie správnej diagnózy a liečby vášho miláčika realizujem niekoľko druhov alergických testov. cieľom testovania je identifikácia konkrétnych alergénov, ktoré spôsobujú alergickú reakciu a kožné alebo ušné príznaky. Na základe výsledkov testu na alergiu sa môže vytvoriť vakcína (alergén-špecifická imunoterapia) s cieľom znecitlivenia domáceho zvieraťa na alergie.

Ako špecialista vo veterinárnej dermatológii využívam intradermálne testovanie alergie. Ide o aplikáciu veľmi malého množstva alergénov (trávy, stromy, buriny, domácich roztočov, roztočov skladovaných potravín, plesní a hmyzieho extraktu) do povrchových vrstiev kože. Test sa vykonáva v miernej sedácii, preto by vaše zviera nemalo aspoň 8 hodín pred testom jesť.

Intradermálne testovanie na alergiu nie je bolestivé, ale môže spôsobiť svrbenie. Na dosiahnutie čo najpresnejších výsledkov často kombinujem intradermálne testovanie na alergiu so sérologickým testom.

MG 0670 2a

Biopsia a dermatohistopatológia

Na dosiahnutie správnej diagnózy nezvyčajného kožného ochorenia je niekedy potrebné vykonať kožnú biopsiu. V takom prípade je výhodou spolupráca s patológmi.

Dermatohistopatológovia dokážu rozpoznať jemné zmeny v biopsiách kože, využiť špecializované laboratórne farbiace metódy a individuálne so mnou konzultujú nálezy kožných biopsií, čím sa zvyšuje úspešnosť liečby.

Biopsia sa vykonáva v lokálnej alebo celkovej anestézii. O tom, ktorý spôsob je pre vášho domáceho maznáčika najvhodnejší rozhoduje jeho zdravotný stav, potrebný počet biopsií a miesto biopsie.

MG 0678 2a

Onkologické ochorenia kože a výrastky

Všetky nezvyčajné lézie či výrastky na tele zvieraťa by sa mali posúdiť, a tak zistiť, či ide o benígny výrastok alebo potenciálne zhubné ochorenie. V rámci veterinárnej dermatológie poskytujem odborné rady týkajúce sa diagnostiky, možností liečby a prognózy, pričom zohľadňujem kvalitu života vašich domácich miláčikov.

Konzultujem aj s onkológmi a takýmto kolektívnym prístupom zabezpečujem pre vášho miláčika optimálnu starostlivosť.

MG 0691 2a v2
banner spokojnost

Vaša spokojnosť je na prvom mieste

Kde ma nájdete?

Okrem Slovenska pôsobím aj na niekoľkých klinikách v zahraničí. V ponuke však mám aj obľúbenú telemedicínu, s ktorou väčšinu problémov vyriešite z pohodlia domova.

animaveterina 002

Pôsobím na klinikách

UKAberdeen, Haddington, IvernessSKŽilina, Martin
telemedicina

Telemedicína

Nevyhovujú vám miesta, v ktorých ordinujem? Väčšinu problémov vyriešime aj cez online konzultácie.

Rezervácia termínu telemedicíny

Moment, prosím, formulár sa nahráva...

Rezervácia termínu Anima

Moment, prosím, formulár sa nahráva...